Лікування альвеоліту

Лікування альвеолітуЛікування альвеоліту потрібно починати негайно. Альвеолит – це захворювання, яке проявляється після проблематичного видалення зуба, але не відразу.

На другу-третю добу після операції виникає різкий біль в лунці видаленого зуба, що не припиняється, заважає сну, знеболюючі бездіяльні. Цей біль – головний симптом альвеолита.

Лікування альвеоліту необхідно, якщо стінки лунки сильно травмовані і запалені після операції.

Основні причини розвитку альвеоліту:

  • Наявність в лунці нальоту;
  • Наявність осколків кістки або зуба;
  • Тривалай кровотеча після операції;
  • Руйнування кров’яного згустку;
  • Порушення рекомендацій лікаря щодо післяопераційних процедур;
  • Знижений імунітет;
  • Залишки інфекції – найбільш часта причина.

Симптоми альвеоліту

Альвеолiт

На другій стадії біль стає сильнішою, віддає у вухо і в скроню  характерно нездужання, підвищується температура тіла. Біль заважає прийому їжі. Кров’яний згусток в лунці розпадається і з’являється неприємний запах з рота. З’являється набряк і збільшення лімфатичних вузлів.

Якщо негайно не розпочати лікування альвеоліту, можуть виникнути ускладнення: періостит щелепи, абсцес, лімфаденіт.

Лікування альвеоліту

Лікування альвеоліту полягає у зменшенні больових відчуттів і прискоренні процесу загоєння лунки.

Лунку для початку потрібно промити, накласти пов’язку для зниження болю і запобігання попаданню їжі, приймати знеболюючі препарати.

Промивання можна робити за допомогою сольового розчину або будь-якого іншого антисептика. Марлева пов’язка, просочена спеціальною пастою, яку призначить стоматолог.

Сольові промивання потрібно робити якомога частіше, вони сприяють зниженню болю і швидкому загоєнню лунки. Теплий розчин буде дезінфікувати ротову плорожнину і збільшувати приплив крові, прискорюючи загоєння.

Для усунення болю, як правило, призначають аспірин або парацетамол. Якщо є інфекція – метронідазол.

Записатися на прийом до стоматолога, пройти лiкування альвеолiту, терапевтичне лікування кіст, лікування пародонтозу, довідатися про ціни на переліковування каналів, протезування на імплантатах Ви зможете у нас. «Центр стоматології Дніпропетровськ KatanDent» до Ваших послуг.