Видалення зубів мудрості

Видалення зубів мудростіВидалення зубів мудрості (вісімок) досить поширене серед пацієнтів стоматологічних клінік. І це доволi непросте завдання для лікарів. Видалення зубів мудрості – це робота стоматологів-хірургів.

Зуби мудрості прорізаються останніми в 17-25 років, іноді раніше, іноді пізніше. Все залежить від індивідуальних особливостей людини.

Видалення зубів мудрості має ряд труднощів. Складнощі видалення пов’язані з тим, що ці зуби досить часто мають викривлені канали, і їх важко якісно обробити.

Також важкодоступне місце розташування зубів ускладнює завдання, адже пацієнт не може настільки широко відкрити рот. З цих причин видалення зубів мудрості може закінчитися рядом ускладнень.

Тому завжди краще поборотися і вилікувати по можливості зуби мудрості. Але трапляються ситуації, коли зберегти вісімку, на жаль, неможливо. Частіше це стосується вже прорізавшихся зубів. Спочатку ці зуби самі по собі досить крихкі у багатьох людей, їх погано видно при огляді, що призводить до несвоєчасного виявлення патологій.

Хвороботворні бактерії швидко проникають в зуб, викликають періодонтит, а іноді і періостит. Захворювання супроводжуються сильними болями і набряками. У такому випадку видалення зубів мудрості має бути здійснено негайно.

Хвороба може протікати і хронічно: зруйнований зуб може і не хворіти, але на тлі іншого захворювання, ослаблення імунітету може статися загострення. Також відбувається поширення інфекції по всьому організму.

Показання до видалення зуба мудрості:

1 . Неправильне положення зубів мудрості.

Неправильне положення зубів мудростіПри нахилі зуба мудрості, його зміщенні, при розташуванні поза зубної дуги приписують видалення зубів мудрості. Вони не стануть в нагоді при протезуванні, не беруть участь в процесі пережовування їжі, при нахилі в сторону щоки можуть травмувати її слизову. А це навіть може привести до зародження онкологічного захворювання в цій зоні.

2 . Нестача місця в зубній дузі.

Якщо зуб не може прорізатися тільки тому, що йому не вистачає місця в зубному ряду, це призводить до скупченості зубів. Зуб чинить тиск на сусідні, і відбувається зміщення зубів до центральних різців. У такому випадку видалення зуба мудрості, який ще не прорізався, роблять за допомогою невеликого розрізу. Складнощі в цьому процесі немає жодної, так що не варто переживати.

3 . Зуб мудрості руйнує сусідній зуб.

Якщо зуб мудрості росте під нахилом, він буде упиратися в сусідню сімку. Такий тиск завдасть шкоди емалі зуба, викличе карієс. Щоб зберегти і вилікувати сьомий зуб, потрібно видалити восьмий.

4 . Розвиток перікоронтіта (запалення капюшона).

Розташування зуба мудрості таке, що його частина покривається нависаючим капюшоном з слизової. У цьому просторі розмножуються бактерії, часто виникає запалення – перикороніт. У такому розвитку подій призначають видалити або зуб або капюшон.

Отже, хоча видалення зубів мудрості відбувається дещо складніше, ніж видалення інших зубів, боятися не варто, лікарі нашого центру зроблять все в кращому вигляді.

Записатися на прийом до стоматолога, видалити зуб мудрості, пройти процедуру реставрація зубів, довідатися про ціни на знімне протезування зубів, лікування ясен Ви зможете у нас. «Центр стоматології Дніпропетровськ KatanDent» до Ваших послуг.