Герметизація фісур

Герметизація фісурГерметизація фісур – це ефективний спосіб боротьби та профілактики карієсу, найбільш відомого і поширеного захворювання зубів. Карієс може вразити будь-яку ділянку зуба, але є ділянки, які більш схильні до поразки. Це контактна поверхня зуба, язична, щічна, міжзубна зона, жувальна частина зуба і фісури, що в ній знаходяться.

Фісури – це поглиблення в усіх зубах, окрім різців та іклів.

Фісури досить складно добре очистити під час гігієни порожнини рота самостійно, крім того товщина зубної емалі в зонах фісур значно тонше, ніж на буграх зубів.

Все це стає причиною накопичення бактерій на поверхні фісур, від чого підвищується ризик виникнення карієсу в даній області. Процедура герметизація фісур допомагає запобігти ризику появи карієсу на жувальній частини зубів.

Герметизація фісур сьогодні є дуже популярною процедурою, так як допомагає повністю запобігти виникненню карієсу. Герметизація фісур полягає в закупорюванні жувальних поверхонь силантами – особливими герметиками, які обволікають фісури, роблячи поверхню зуба більш гладкою і менш схильною до карієсу.

Силанти виготовлені на основі акрилів і синтетичних пластмас, вологонепроникні та міцні, насичують зубну емаль фтором, роблять гігієну зубів простіше.

Герметизація фісур призначається і дорослим і дітям. Пройшовши її, Ви позбавите себе надалі від проблем виникнення карієсу, пульпіту та інших неприємних захворювань порожнини рота.

Герметизація фісур виконується двома методами:

1. Проста герметизація фісур. Коли зуб не препарують, а просто запечатують поглиблення.

2. Профілактичне пломбування зуба. По суті, це стандартне пломбування, коли стоматолог препарує зуб, видаляючи трохи тканини.

Герметизація фісурГерметизацію фісур найбільш ефективно проводити у віці 2-3 роки і 6-13 років. Тимчасові зуби більш схильні до карієсу, ніж постійні.

Перед початком процедури, проводиться чистка зубів від залишків зубної пасти та їжі, висушування зубів повітрям. Далі протягом 30 секунд зубні фісури обробляють 32% розчином ортофосфорної кислоти, потім промиваються дистильованою водою і знову висушуються. Потім йде безпосередньо рівномірна герметизація фісур силантами, обробка ультрафіолетовою лампою для затвердіння, видалення зайвих залишків матеріалу, шліфування зубів.

Герметизація фісур триває 5-40 хв, залежно від кількості оброблюваних зубів, абсолютно безболісна.

Протипоказання:

  • неякісна, погана гігієна порожнини рота;
  • занадто широкі, добре сполучені фісури;
  • присутність карієсу;
  • фісури, які вже здорові більше чотирьох років, не потребують герметизації.

Пам’ятайте, герметизація фісур не є абсолютною панацеєю від карієсу, це тільки перший важливий етап боротьби із захворюванням.

Записатися на прийом до стоматолога, пройти глибоке фторування, довідатися про ціни на терапевтичне лікування кіст, імплантологія зубів Ви зможете у нас. “Стоматологічний центр Дніпропетровська KatanDent” до Ваших послуг.