Виправлення прикусу. Лікування зубів у дітей

Виправлення прикусу. Лікування зубів у дітейВиправлення прикусу у дітей – найважливіше завдання ортодонтів. Здоров’я зубощелепної системи багато в чому залежить від правильного формування змикання зубів, а також впливає на здоров’я організму в цілому.

Неправильний прикус призводить до ускладнень гігієни порожнини рота, призводить до карієсу і хвороб ясен. Виправлення прикусу гарантує правильний процес жування, завдяки чому якісне пережовування знижує ризик захворювань шлунково-кишкового тракту.

Якщо спостерігається патологічне заднє положення нижньої щелепи, як наслідок відбувається звуження просвіту гортані, через що частішають ГРЗ (гострі респіраторні захворювання).

Так що, ортодонтія допомагає у профілактиці цілого ряду інших патологій.

Часто батьки думають, що виправлення прикусу потрібно здійснювати вже після зміни молочних зубів на постійні, але ця думка не вірна. Є перелік патологій прикусу і тимчасових зубів, які потребують негайного лікування. Тому перший прийом у ортодонта потрібно провести, коли дитині буде 2-3 роки. Доктор проведе огляд, зробить оцінку положення зубів, дасть рекомендації або випише при необхідності лікування.

Дуже важлива і профілактика прикусу у дітей: проведення спеціальних гімнастик для околоротових м’язів, відучення від смоктання пустушок, пальців.

Виправлення прикусу здійснюється за допомогою знімних і незнімних ортодонтичних апаратів. Знімні ортодонтичні апарати – це індивідуально виготовлені трейнери, міобрейси, вестибулярні пластинки. Їх можна використовувати з 3 років. Незнімні ортодонтичні апарати – це брекети. Їх призначають з віку 10-11 років, рідко раніше. Їх можна встановлювати як на весь зубний ряд, так і на окремі зуби для виправлення прикусу.

Особливих відмінностей дитячі брекети і дорослі брекети не мають. Хіба що дитячі можуть бути кольоровими, яскравими. Існують металеві брекети і керамічні брекети.

Виправлення прикусу. Лікування зубів у дітейДитяча стоматологія вже давно визнала ортодонтію своєї першорядної галуззю, адже виправлення прикусу у дітей дуже важливе.

Ортодонтичних апаратів боятися не варто. Зверніться до лікаря якомога швидше, адже формування зубощелепної системи зупиняється до 15 років. До цього віку виправленню підлягають навіть вагомі патології, які в подальшому можуть бути вирішені тільки хірургічним втручанням.

Записатися на прийом до стоматолога, пройти процедуру установка люмінірів, довідатися про ціни на брекет-системи, лікування кісти зуба Ви зможете у нас. «Стоматологічний центр Дніпропетровськ KatanDent» до Ваших послуг.